T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Deprem Bölgesine Sağlık Ekibi Gitti

Güncelleme Tarihi: 04/11/2020

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir Seferihisar'da meydana gelen ve bütün Türkiye'yi üzen depremin yaralarını sarmak için ilimizden de sağlık ekipleri yola çıktı.
Deprem bölgesine daha önce ilimizden giden ekiplerle beraber çalışacak olan 16 kişilik bu son sağlık ekibi, ihtiyaç olduğu müddetçe orada kalarak hizmet vermeye devam edecek.
Deprem bölgesine gidecek ekibi uğurlayan Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Pala "Depremin ilk anından itibaren devletimizin bütün kurumları organize olarak afetzedelerin yardımına koştu. İlimizden de arama kurtarma çalışmaları için anında ekipler gitti. İlk günlerden itibaren yoğun olarak çalışan sağlık ekiplerimize yardımcı olmak, yaralılarımızın tedavilerini gerçekleştirmek için yine bir ekibimizi deprem bölgesine görevlendirdik. Arkadaşlarımızla beraber oradaki bütün görevlilere kolaylıklar diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.
2'şer UMKE, 112 Acil Ambulans ekibi olarak toplam 16 kişinin görevlendirildiği yardım ekibinde 2 hekim, 4 hemşire, 3'er AABT ve sağlık memuru ile 1'er ebe, ATT, TST ve şoför bulunuyor.
Böylece depremin ilk gününden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere ilimizden toplam 3 adet (1'i dört yataklı) 112 ambulansı ve 2 UMKE aracı ile 35 sağlık personeli görevlendirilmiş oldu.


  • AIS_5437.JPG
  • AIS_5438.JPG