T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ASKOM Bölge Toplantısı Yapıldlı

Güncelleme Tarihi: 15/10/2020

Afyonkarahisar, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerinden oluşan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Bölge Toplantısı ilimizin ev sahipliğinde bugün gerçekleştirildi.

Bölge illeri arasındaki koordinasyon ve iş birliğini arttırma amaçlı toplantıya 4 ilin resmî, üniversite ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarının idareci ve yöneticileri katıldılar.

Afyonkarahisar, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerinin Sağlık Müdür ve Müdür Yardımcıları, Halk Sağlığı Müdürleri, Genel Sekreterleri, Üniversite Hastaneleri Başhekimleri, Devlet Hastaneleri Başhekimleri ile Eskişehir ve Afyonkarahisar merkezli özel hastanelerin yetkililerinin de katıldığı toplantı oldukça verimli geçti.

Özellikle Afyonkarahisar'da konuşlanmış olan Helikopter Ambulansın bölge illeri tarafından da aktif olarak kullanılmasının, bölge illeri arasındaki resmî-özel hastaneler arasındaki koordinasyonun ve acil hasta yönlendirmesinin ele alındığı toplantının son bölümünde soru cevap kısmına geçildi.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, gerek devlet gerekse üniversite ve özel hastanelerin yetkililerinin bu toplantılar vesilesi ile bir araya gelerek sorunları kısa sürede çözüme bağlama fırsatına kavuştukları için memnun olduklarını söyledi.

Katılımcıların büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettikleri ASKOM Bölge Toplantısının bir sonraki buluşması Kütahya ilinde yapılacak.

Toplantı ile ilgili fotoğraflar için Lütfen tıklayıınız.